Cześć!

Mam na imię Ania i od października 2020 roku mam przyjemność zajmować stanowisko Local Education Officer. Jestem tu przede wszystkim dla Was, by rozwiać wasze wątpliwości, pomóc, czy po prostu pogadać, ale przede wszystkim by zaszczepić w was chęć do wzięcia udziału w programie Erasmus+!

Moja przygoda z Erasmusem, zaczęła się, tak jak u większośći osób, od wątpliwości i obaw połączonych z chęcią wyjazdu i naturalną ciekawością. Zaryzykowałam. Wzięłam udział w rekrutacji i .... nie dostałam się. To mnie jednak nie powstrzymało. Zarekrutowałam się w drugiej turze i udało się! Nie ukrywam, formalności trochę było, ale finał był taki, że semestr letni 2018 spędziałam na Albert Ludwigs Universität we Freiburgu. To było wspaniałe doświadczenie, ciężkie do opisania, niezapomniane. Po powrocie do Poznania wiedziałam co chcę robić dalej i .... zarekrutowałam się na kolejnego Erasmusa. Tym razem udało się w pierwszej turze. Wyjechałam ponownie na semestr zimowy 2019/2020 na Johannes Gutenberg Universität w Mainz. Kolejne wspaniałe miesiące, podczas których nauka łączyła się z przygodami, a to wszystko wśród wspaniałych ludzi, którzy tak jak ja zaryzykowali i odważyli się wyjechać.  Dziś, z perspektywy czasu wiem, że decyzja o rekrutacji była jedną z najlepszych w moim życiu. Chciałbym, żebyście odważyli się wykonać ten pierwszy krok. A jeśli macie obawy, możemy wykonać go razem :)

 

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania, piszcie śmiało na erasmus.uam.poznan@esn.pl Chętnie odpowiem na wasze pytania! A gdy jesteście już zdecydowani na wyjazd, lecz nie do końca wiecie, jak stworzyć swój Learning Agrement lub szukacie pomocy w znalezieniu zakwaterowania – dodajcie się do grupy na Facebook’u ERASMUS FAMILY UAM POZNAŃ!

Pamiętajcie też o grupie Studenckie wyjazdy z Erasmus + !

Erasmus+ to nie tylko wymiany dla studentów, ale też praktyki, staże i wolontariaty! Dołącz do nas i korzystaj z możliwości, jakie daje ten niesamowity program. Kolej na Ciebie!

 

Nike