Dlaczego ESN? Co zmotywowało Cię do dołączenia do Stowarzyszenia? Co sprawia, że wciąż masz ochotę w nim działać?

O ESN-ie dowiedziałam się od znajomej, która aktywnie działa w swojej sekcji już od dłuższego czasu. Stwierdziłam, że „co mi szkodzi” i wzięłam udział w rekrutacji w listopadzie 2020. Mimo działania online od razu mi się spodobało – mnóstwo świetnych ludzi, a także wiele możliwości rozwoju w przeróżnych obszarach. Próbowałam swoich sił w kilku grupach, ale zdecydowanie najbardziej spodobała mi się grupa HR, więc to w niej udzielałam się najbardziej i najczęściej. Jakoś na przełomie marca i kwietnia w mojej głowie zaczął rodzić się pomysł kandydowania do Zarządu, co też zrobiłam i udało mi się – parę dni temu zostałam wybrana jako Członkini Zarządu ds. Zasobów Ludzkich. Podczas tego roku ogromnie się rozwinęłam i miałam okazję spotkać wiele wspaniałych osób (nie tylko online!) i to właśnie oni sprawiają, że moje chęci do działania stale rosną.

 

Jak nie ESN to... (kilka słów o Twoich zainteresowaniach)?

Podróże! Dowodem na to jest mapa-zdrapka powieszona na ścianie w moim pokoju. Co prawda pandemia trochę utrudnia zdrapywanie kolejnych krajów, ale mam już w planach parę następnych wyjazdów. Oprócz tego bardzo lubię naukę języków obcych, od dłuższego czasu uczę się norweskiego, a próbuję też nauczyć się podstaw hiszpańskiego.

 

Co Cię motywuje do wstania z łóżka? (czyli kilka słów o Twojej motywacji)

Jestem osobą z reguły pozytywnie nastawioną do życia, więc nie potrzebuję dużo, żeby mieć ochotę rozpocząć nowy dzień. Zazwyczaj będą to spotkania z przyjaciółmi, chęć dokończenia świetnej książki/serialu, słoneczna pogoda albo wizja pysznego śniadania! Bardzo lubię planować sobie smaczne posiłki dzień wcześniej, przez co zawsze mam coś, na co z niecierpliwością czekam.

 

Film/serial/książka, które mają dla Ciebie duże znaczenie i dlaczego?

Na pewno teraz zapominam o milionach innych możliwych tytułów, ale Harry Potter (książki) to coś, co pierwsze przeszło mi przez myśl. Może dlatego, że w liceum podczas pisania rozprawek do każdego tematu potrafiłam dopasować jakiś wątek z serii – ale przede wszystkim są to książki, które były ze mną już od dzieciństwa, potrafią mnie rozśmieszyć, ale też wywołać łzy. Mam na pewno wielki sentyment do tej serii i zawsze z chęcią do niej wracam.

 

Nowa pasja/zainteresowanie/zajęcie, które zaczęłaś praktykować w czasie pandemii?

Podczas pandemii zdecydowanie bardziej zainteresowałam się zdrowym odżywianiem, m.in. też dlatego że zaczęłam studia związane z tą tematyką (Biologia i Zdrowie Człowieka). Bardzo polubiłam szykowanie sobie zdrowych posiłków i rozszerzyłam trochę zakres dań, które potrafię przygotować.

 

Na pytania odpowiedziała:

Olga Mizgajska